مسیرساز
از سوی صندوق ضمانت بخش تعاون صورت گرفت:

صدور 122 ضمانت نامه به ارزش 359 میلیارد تومان

صدور 122 ضمانت نامه به ارزش 359 میلیارد تومان

به گزارش مسیرساز، طبق گزارش ها پارسال ۱۲۲ ضمانت نامه به ارزش ۳۵۹۹ میلیاردریال از جانب صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون صادر شده و بیشترین میزان صدور ضمانت نامه در ارتباط با بخش صنعت بوده است.به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون، صندوقی دولتی است و تسهیلات بانکی در ارتباط با حوزه کسب و کارهای خرد و متوسط را با اولویت شرکتهای تعاونی ضمانت می کند.

در حال حاضر ۷۰ درصد از منابع صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون، سهم شرکتهای تعاونی و مابقی آن، سهم افراد حقیقی و حقوقی غیر تعاونی هاست که ضامن آنها نزد بانک ها برای دریافت تسهیلات می شود.

گزارش مرکز برنامه ریزی و اطلاعات راهبردی وزارت کار از اطلاعات عرضه شده توسط صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون نشان می دهد، تعداد ضمانت نامه های صادره در کل کشور طی سال قبل ۱۲۲ مورد به ارزش ۳۵۹۹ میلیاردریال بوده است. این میزان صدور ضمانت نامه نسبت به سال ۱۳۹۹ حدود ۱.۳ درصد کاهش داشته است.

در سال قبل جمعا ۱۴۴ ضمانت نامه در قسمت های صنعت، کشاورزی، بازرگانی و خدمات به ارزش ۴۴۷۱ میلیاردریال مصوب شده که از این تعداد ۱۲۲ ضمانت نامه به ارزش ۳۵۹۹ میلیاردریال صادر گردیده است.به باعث این گزارش، بیشترین میزان ضمانت نامه های مصوب و صادره در ارتباط با بخش صنعت بوده که روند کاهشی را نسبت به سال ۱۳۹۹ نشان داده است. در بین استانهای کشور، بیشترین میزان ضمانت نامه صادره در ارتباط با استان تهران با ۱۹۰۵ ضمانت نامه به ارزش ۱۲۸۸میلیارد ریال بوده است. استانهای سیستان و بلوچستان، فارس و مازندران هم بیشترین میزان صدور ضمانت نامه به لحاظ تعداد و ارزش را به خود اختصاص داده اند.

پیشتر مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون از کاهش مدت زمان فرآیند صدور ضمانت نامه در صندوق اطلاع داده و اظهار داشته بود: از آغاز سال کاهش مدت زمان فرآیند صدور ضمانت نامه در دستور کار قرار گرفته است و هم اکنون بمحض وصول پرونده متقاضی، حداکثر ظرف مدت سه تا چهار روز مصوبه به تایید ارکان اعتباری صندوق رسیده و به متقاضی ابلاغ می شود.

به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، در جهت خدمت رسانی بهتر به تعاونگران، سقف صدور ضمانت نامه در صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون افزایش و فرآیند صدور ضمانت نامه کاسته شده تا از این طریق حمایت و پوشش بیشتری از تعاونی های تولیدی، خدماتی و توزیعی صورت گیرد.

منبع:

1401/11/13
16:35:23
5.0 / 5
235
تگهای خبر: تولید , خدمات , شركت , كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی