مسیرساز

ادامه جابجایی زوار رضوی تا ۹ مهر

ادامه جابجایی زوار رضوی تا ۹ مهر

مسیرساز: با پیش بینی ورود بیش از شش میلیون زائر به مشهد مقدس، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام نمود جابجایی زوار تا 9 مهرماه ادامه دارد و سامانه مکانیزه فهرست انتظار بلیت اتوبوس بین شهری برای مسافران فاقد بلیت بازگشت از پنجم مهرماه راه اندازی می شود.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، بگفته مسئولان پیش بینی می شود در دهه پایانی ماه صفر امسال بیش از شش میلیون زائر به مشهد مقدس مشرف شوند. در این جهت حمیدرضا شهرکی - معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای- با اعلان اینکه طرح ویژه جابجایی زوار حرم ثامن الحجج (ع) در دهه پایانی ماه صفر از روز شنبه دوم مهرماه شروع شده و تا نهم مهرماه به مدت هشت روز ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: تمامی سرویس ها شامل خدمات ثابت و فوق العاده در سامانه های اینترنتی روزفروش و پیش فروش بلیت سفر ارائه می شود و فروش بلیت در سامانه فقط برمبنای کد ملی خواهد بود.
راه اندازی سامانه فهرست انتظار بلیت اتوبوس بین شهری برای مسافران فاقد بلیت بازگشت
وی با اشاره به اینکه امکان خرید بلیت برگشت زوار از استان و شهر مبدا سفر فراهم گشته است، اظهار داشت: سامانه مکانیزه فهرست انتظار بلیت اتوبوس بین شهری بصورت محدود برای مسافران فاقد بلیت بازگشت از پنجم مهرماه در پایانه امام رضا (ع) مشهد مقدس راه اندازی می شود. همین طور بر طبق شیوه نامه طرح ویژه بازگشت زوار رضوی با ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای در روزهای دهه پایانی دهه صفر، صدور صورت وضعیت دربستی تا نهم مهرماه ممنوعست و محدودیت های شبکه سیر برای شرکت حمل و نقل مسافربری و ناوگان از مبدا سراسرکشور تا تاریخ مورد اشاره حذف می شود.
شهرکی اشاره کرد: قرارگاه حمل و نقل جاده ای در ستاد مرکزی این سازمان و همین طور پایانه امام رضا (ع) در استان خراسان رضوی تشکیل شده و نشست های مشترک جهت هماهنگی با سازمان ها و ارگان های مرتبط خصوصاً سازمان های نظارتی و تشکل های صنفی بخش حمل و نقل مسافر بمنظور انجام هماهنگی و اعمال نظارت های لازم انجام می شود. راهدارخانه های استان خراسان رضوی آماده خدمات رسانی به زوار پیاده در طول مسیر پیاده روی هستند و گشت های راهداری در محورهای این استان و سایر استانها حضور مستمر دارند.
اختصاص ۸۰ درصد اتوبوس های برون شهری به بازگشت زوار رضوی
در این جهت داریوش امانی - رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای- اظهار داشت: همزمان با دهه پایانی ماه صفر و شهادت حضرت ثامن الحجج (ع) ظرفیت ۸۰ درصد اتوبوس های برون شهری کشور برای بازگشت زوار رضوی اختصاص یافته است. به مناسبت شهادت امام رضا (ع) شمار زیادی از هموطنان طی هفت تا ۱۰ روز به مشهد مشرف شده اند که برای تخلیه این میزان مسافر مبادرت به بسیج ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای از سراسر کشور کرده ایم.
معاون وزیر راه و شهرسازی به تجربه عملیات بزرگ بازگشت زوار پیاده اربعین از مرزهای غربی کشور اشاره نمود و اظهار داشت: پیشنهاد داده ایم تیم های راهداری استانها و تمهیدات جابه جایی مسافر مانند آن چه در مهران صورت گرفت، در مشهد نیز صورت گیرد، به عنوان نمونه همان ساختار استقرار سکوهای ویژه مسافران تهران و اصفهان و دیگر استانها در مشهد برپا تا بازگشت مسافران تسهیل شود. همین طور با همکاری شرکت های حمل و نقل بخش خصوصی قرار شد ۳۰ درصد به قیمت بلیت اتوبوس هایی که متعهد شده اند در عملیات بازگرداندن مسافر مشارکت کنند، افزوده شود.
طبق گزارش وزارت راه و شهرسازی، جعفر شهامت -رئیس کمیته خدمات حمل و نقل و آمار ستاد اجرائی خدمات سفر خراسان رضوی- نیز قبل از این گفته بود درحال رایزنی با سایر نهادها و مجموعه در کشور هستیم تا ۱۵۰۰ دستگاه اتوبوس برای بازگشت زوار دهه آخر صفر از مشهد تامین نماییم.
وی اظهار داشته بود: پیش بینی می شود حجم سرویس دهی اتوبوس ها در روز اوج گیری سفرها یعنی روز شهادت امام رضا (ع) بین ۲۰۰ تا ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس خواهد بود. تا روز جمعه، نهم مهر ماه نیز برای خروج زوار رضوی که با افزایش چشمگیری هم راه است، نیاز به اتوبوس است.1401/07/06
12:27:08
5.0 / 5
36
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی