مسیرساز

خانه های اجاره ای راهکار موقت برای مسکن کارگران

خانه های اجاره ای راهکار موقت برای مسکن کارگران

به گزارش مسیرساز، به اعتقاد یک مقام کارگری، راه خانه دار شدن کارگران تعاونی های مسکن می باشد که با قیمت تمام شده پایین مسکن را ساخته و تحویل می دهند، در غیر این صورت حتی اگر زمین مجانی هم به کارگران بدهیم نمی توانند خانه بسازند.فتح الله بیات ـ در گفتگو با ایسنا، در رابطه با حل مشکل مسکن و اجاره بهای کارگران با طرح خانه های اجاره ای، اظهار داشت: این طرح می تواند بعنوان یک راهکار کمک حال کارگران باشد ولی مقطعی و به شکل یک مسکن موقتی می تواند مشکل مسکن کارگران را حل کند.

وی اضافه کرد: درمان اصلی مسکن کارگران بحث خانه دار شدن آنها است. امروز با این حقوق و دستمزدی که کارگران دارند اگر سالها تلاش کنند و از حقوقشان پس انداز کنند نمی توانند صاحبخانه شوند.

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی در رابطه با واگذاری زمین مجانی به کارگران برای ساخت مسکن هم اظهار داشت: دولت طرح های مختلفی را دنبال می کند که یکی از آنها بحث واگذاری زمین به اشخاص است تا خودشان بسازند ولی کارگر چطور می خواهد مسکن بسازد نه دریافتی بالایی دارد نه قدرت این که اقساط وام مسکن را بپردازد.

بیات اضافه کرد: بارها اعلام کردیم که راه خانه دار شدن کارگران تعاونی های مسکن می باشد که با قیمت تمام شده پایین مسکن را ساخته و تحویل می دهند. در غیر این صورت حتی اگر زمین مجانی هم به کارگران بدهیم نمی توانند خانه بسازند.

به گفته وی در شرایطی که همه ساله با افزایش تورم و هزینه مصالح ساختمانی روبه رو هستیم کارگر امکان ساخت خانه را ندارد و خانه دار شدن برای او تبدیل به یک رویا شده است.

این مقام کارگری در انتها اظهار داشت: طرح هایی که در جهت خانه دار شدن و حل مسکن کارگران عرضه می شود موقتی است و باید کار کارشناسی روی آن صورت گیرد و این مشکل به صورت ریشه ای حل شود. اگر کارگر حقوق و دستمزد مکفی داشته باشد می تواند وام بگیرد و قسط وام را بپردازد.

منبع:

1401/07/04
11:30:46
5.0 / 5
26
تگهای خبر: ساخت , مسكن , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی