مسیرساز
زارع:

سقف معافیت مالیاتی خانه های لوکس افزایش پیدا کرد

سقف معافیت مالیاتی خانه های لوکس افزایش پیدا کرد

به گزارش مسیرساز سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ اظهار داشت که سقف معافیت مالیاتی خانه های لوکس و باغ ویلاهای گران قیمت افزایش یافت.


رحیم زارع در گفت و گو با ایسنا در توضیح آخرین مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ اظهار داشت: کمیسیون تلفیق در مصوبه ای به وزارت نیرو اجازه داد از راه شرکتهای تابعه نسبت به تاسیس شرکتهای صندوق پتروشیمی با مشارکت متقاضیان و سرمایه گذاران بخش غیر دولتی به منظور تجهیز منابع راه اندازی و بهره برداری از ۵ هزار مگاوات نیروگاه برق با اولویت منابع محروم و کمتر توسعه یافته اقدام نماید.
او همینطور اظهار داشت: در مصوبه ای دیگر به دولت اجازه داده شد از راه سازمان انرژی اتمی نسبت به راه اندازی ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه اتمی تولید برق از راه مشارکت با سازندگان بین المللی و صنایع داخلی اقدام نماید.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ همینطور اظهار نمود: نرخ مالیات بر دارایی سالانه خانه های گران قیمت و باغ ویلاهای گران قیمت تغییر پیدا کرد؛ بر این اساس خانه هایی با ارزش روز تا سقف ۲۰ میلیارد تومان معاف از مالیات شدند. معافیت مالیاتی خانه و باغ ویلاهای گران قیمت نسبت به مازاد ۲۰ تا ۲۵ میلیارد تومان یک در هزار و نسبت به مازاد ۲۵ تا ۳۵ میلیارد تومان دو در هزار نسبت به مازاد ۳۵ تا ۵۰ میلیارد تومان سه در هزار نسبت به مازاد ۵۰ تا ۷۰ میلیارد تومان چهار در هزار و نسبت به مازاد ۷۰ میلیارد تومان پنج در هزار مالیات بر دارایی سالانه آنها است.
زارع همینطور اظهار داشت: در مصوبه دیگر وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف شد وجوه قانونی نحوه تأمین هزینه های اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی یعنی سهم سه در هزار از درآمد صاحبان کارتهای بازرگانی و صنایع به خزانه واریز شود تا دولت آنرا برای پشتیبانی از توسعه زیر ساختهای صادراتی در سال آینده هزینه کند.
وی توضیح داد: تابحال سهم سه در هزار از درآمد صاحبان کارتهای بازرگانی به اتاق بازرگانی واریز می شد و اتاق بازرگانی برای خود هزینه می کرد اما ما در تلفیق تصویب کردیم که این سهم مستقیم به خزانه وارد شود و دیگر به اتاق بازرگانی واریز نشود.
وی درباره اینکه چه زمانی بررسی بخش درآمدی تمام می شود اظهار داشت: هم اکنون ۲ تبصره ۱۲ و ۱۴ در مورد حقوق کارکنان و هدفمندی یارانه ها در کارگروه ها و کمیته های کمیسیون درحال بررسی است که پس از عرضه گزارش کمیسیون آنرا بررسی نموده سپس با به انتها رسیدن بخش درآمدی وارد بخش هزینه ای می شویم احیانا دو هفته دیگر بررسی بودجه در کمیسیون تمام می شود.1400/11/03
13:57:12
5.0 / 5
308
تگهای خبر: تولید , راه اندازی , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی