مسیرساز
محمدیان خبر داد؛

ابلاغ بخشنامه انضباط اجتماعی و نظم عمومی

ابلاغ بخشنامه انضباط اجتماعی و نظم عمومی

مدیرکل دفتر حمل و نقل و ترافیک شهرهای کشور از ابلاغ بخشنامه انضباط اجتماعی و نظم عمومی در شهرها آگاهی داد.به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، پوریا محمدیان در حاشیه بیست و هشتمین نشست کمیسیون حمل و نقل و ترافیک مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در زمینه حمل و نقل عمومی با محدودیت های بودجه ای مواجه هستیم ولی به هر حال در سرفصل های هر ساله موضوع حمل و نقل عمومی دیده می شود ولی حالا نیازها بیشتر شده و الان به این جمع بندی رسیده ایم که به حوزه آموزش و فرهنگ سازی بیشتر توجه گردد.
وی اضافه کرد: مسأله آموزش و فرهنگ سازی در زمینه حمل و نقل عمومی قبل از این نقطه ضعف بود و به همین دلیل سال ۹۹ بخشنامه انضباط اجتماعی و نظم عمومی در دولت برمبنای موادی از احکام مربوطه مصوب و ابلاغ گردید.
مدیرکل دفتر حمل و نقل و ترافیک شهرهای کشور بیان کرد: برای ایجاد نظم ترافیکی در زمینه شهری و برون شهری در این بخشنامه این که هر دستگاهی چه نقشی داشته باشد مور توجه قرار گرفت.
محمدیان عنوان کرد: بدین سبب بر طبق این بخشنامه وزارت کشور در زمینه شهری باید دستوری را تهیه می کرد و با رویکرد افزایش ایمنی و ارتقا آن همین طور توسعه فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی مورد توجه قرار می گرفت.
وی اشاره کرد: به همین دلیل اخیراً وزارت کشور ابلاغیه ای را برای این بخشنامه در نظر گرفت و تکالیف دستگاهها و حوزه های شهری مشخص شد.
مدیرکل دفتر حمل و نقل و ترافیک شهرهای کشور اظهار نمود: سالانه باید گزارش شهرها دراین زمینه دریافت و بتوانیم به افزایش ایمنی و ارتقا آن و همین طور توسعه فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی دست یابیم که البته این موضوعات فرهنگی و اجتماعی نافی هزینه کرد در این عرصه ها نیست.
محمدیان اشاره کرد: سهم شهرداری ها از جرایم راهنمایی و رانندگی ۶۰ درصد است و باید اقدامات لازم صورت گیرد تا این ۶۰ درصد به شهرداری ها تخصیص یابد و از آن برای رفع نقاط حادثه خیز و رفع مشکلات ایمنی در شهرها استفاده نمود.


منبع:

1400/10/27
22:33:06
5.0 / 5
323
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی