مسیرساز

کمبود نیروی کار در بعضی صنایع کانادا

کمبود نیروی کار در بعضی صنایع کانادا

مسیرساز: اثرات اقتصادی ناشی از همه گیری کرونا در کانادا سبب کمبود مداوم نیروی کار و توقف برخی بخش ها شده است.


به گزارش مسیرساز به نقل از CTVNEWS، مشاغل بزرگ و کوچک در کانادا می گویند که برای یافتن کارکنان مشکل دارند و کارفرمایان انگیزه های بیشتری برای جذب کارگران از قبیل دستمزد بیشتر، پاداش و ساعات انعطاف پذیر ارائه می دهند.
جاسمین گونت از فدراسیون تجارت مستقل کانادا با اعلان اینکه برخی صنایع تلاش می کنند بعد از ماه ها قرنطینه، ضرر خودرا جبران کنند، می گوید: «فقط ۴۰ درصد از مشاغل کوچک هم اکنون فروش عادی دارند؛ بدین سبب افزایش دستمزد چیزی نیست که برای خیلی از مشاغل امکان پذیر باشد.»
تحقیقات جدیدی که هفته گذشته از طرف بانک توسعه تجارت کانادا منتشر گردید گزارش می کند که ۶۴ درصد از مشاغل کانادایی می گویند کمبود نیروی کار موجب محدود شدن رشد آنها می شود.
برمبنای آمار کانادا، ۷۳۱ هزار و ۹۰۰ فرصت شغلی در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ در همه استانها وجود داشته و کبک، انتاریو و بریتیش کلمبیا بیشترین افزایش را داشته اند.
دلویت - شرکت خدمات مالی و مشاوره ای کانادا - می گوید که ۳۰.۳ درصد از مشاغل کانادایی از کمبود نیروی کار خبر می دهند.
تروین استراتون - از مشاوران اقتصادی دلویت - اظهار داشت: «بخشهایی که توانسته اند به مدل کار از خانه تغییر وضعیت دهند، مانند امور مالی، بیمه و املاک، در سراسر جهان رشد شغلی قابل توجهی در دوره همه گیری کرونا داشته اند. از طرف دیگر، بخش های لطمه دیده که متکی به حضور فیزیکی هستند، مانند خدمات اقامتی و غذایی، حمل و نقل و تفریح ​​و گردشگری، هنوز تا بهبود کامل از وضعیتی که در همه گیری دچارش بودند فاصله دارند.»
استراتون توضیح داد که کاهش محدودیت های کرونا در ماه های اخیر به این بخش ها اجازه داده میزان اشتغال خودرا به میزان قابل توجهی بالا برند اما در دسترس نبودن نیروی کار مانعی برای آنهاست.
در صورتیکه خیلی از صنایع برای بازگشت به ظرفیت کاری عادی در بحبوحه کرونا با مشکل روبرو شده اند، داده ها نشان میدهد که بخش های خدمات پذیرایی و غذایی، مراقبت های بهداشتی، تولید و ساخت و ساز، خرده فروشی و رانندگی بیشترین تعداد فرصت های شغلی را در کانادا دارند.
منبع:

1400/07/16
13:51:23
5.0 / 5
235
تگهای خبر: تولید , حمل و نقل , خدمات , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی